Ha jön a nyár – avagy hogyan védjük kutyánkat, ha jön a nagy meleg?
Nemrég történt, hogy az egyik kliensem, Sammy kiképzés közben rosszul lett a nagy meleg hatására, ezért kocsival kellett hazavinni – pedig az eredeti terv séta volt. A kiképzős foglalkozást délután 5-kor kezdtük, nem számítottunk rá, hogy gond lehet. Sammy azonban még nagyon fiatal, ráadásul őszi születésű – ezért Sammynek nincs tapasztalata a nyárral, a nagy meleggel.
Ebben a cikkben néhány tippet és tapasztalatot osztok meg veletek azzal kapcsolatban, mit tehetünk a kedvenceinkért, hogy kevésbé terheljék meg őket a melegebb időszakok.
A hosszú sétát inkább halaszd későbbre!
Ki szeret tűző napon, felforrósodott betonon sétálni? Ha tehetitek, árnyékban sétáljatok és inkább az esti órákban tegyetek hosszú sétát, ne napközben.
A hidratálás a kutyáknak is fontos
Ha kutyával vagytok is, mindig legyen nálatok víz és magatokkal együtt itassátok gyakrabban a kutyátokat is.
A kor nem mindig csak egy szám
A hirtelen meleg olyan kutyákat is megvisel, akik amúgy bírják a meleget, próbáljatok erre is figyelni. Egy kölyök vagy egy idős kutya számára ez sokkal megterhelőbb, velük nagyon óvatosnak kell lenni.
Ez nem hiszti!
Ha a kutyátok látványosan rosszul van, ne erőltessétek! Ez nem hiszti: a meleg nagyon megterhelő tud lenni a szervezet számára, ahogy az emberekére is, úgy a kutyákéra még inkább.
Védd magatokat a naptól!
Ahogy nagyon fontos, hogy ilyenkor magatokat is óvjátok a tűző naptól, ez a kutyákra is igaz. Persze a kutyádra nem kell naptejet kenned, de a tappancsokra érdemes vigyázni, a forró beton ugyanis nagyon égető tud lenni számukra.
Ha érdekelnek a további szakmai cikkeim a weboldalon, itt tudod őket elolvasni.